تبلیغات
از همه جا و همه چیز - اغفال دختران ایرانی
 

کاربر مهمان، خوش آمدید!

 
 
منوی اصلی
لینکهای سریع

آرشیو ماهیانه
مهر 1387
شهریور 1387
خرداد 1387
آذر 1386

لینک دوستان
< br>
حمایت از ما

از همه جا و همه چیز

از همه جا و همه چیز

< br>
نظر سنجی
< br>< /script>اغفال دختران ایرانی

در ماه‌های پایانی سال گذشته تعدادی از شاکیان با مراجعه به پلیس آگاهی تهران بزرگ، عنوان می‌کردند افراد سارق با اطلاع از دریافت پول و یا حمل طلا و جواهر به تعقیب آنها پرداخته و
با روش‌های مختلف ازجمله پنچری خودرو و یا کیف‌قاپی، اموال آنها را به سرقت برده‌اند.

بقیه در ادامه مطلب

در ماه‌های پایانی سال گذشته تعدادی از شاکیان با مراجعه به پلیس آگاهی تهران بزرگ، عنوان می‌کردند افراد سارق با اطلاع از دریافت پول و یا حمل طلا و جواهر به تعقیب آنها پرداخته و
با روش‌های مختلف ازجمله پنچری خودرو و یا کیف‌قاپی، اموال آنها را به سرقت برده‌اند.

——————————————-

امین جامعه (ارگان نیروی انتظامی): عضای یک باند تبهکاری که با اغفال و فریب دختران جوان به بهانه استخدام در شرکت خصوصی با آزار و اذیت آنها مبادرت به سرقت 5/2میلیارد تومانی کرده بودند، در یک عملیات ویژه از سوی پلیس آگاهی تهران دستگیر شدند.

به گزارش خبرنگار «امین‌جامعه»، یکی از دغدغه‌های مردم و به‌خصوص خانواده‌ها نحوه فعالیت فرزندان آنها در محل‌هایی است که در قالب شرکت خصوصی مشغول به کار و فعالیت شده‌اند.
دغدغه‌یی که متاسفانه به دلیل عدم نظارت مطلوب از سوی سازمان‌ها و نهادها بر نحوه فعالیت شرکت‌های خصوصی پیش آمده است. چرا که برخی از شرکت‌هایی که فقط روی کاغذ ثبت می‌شوند، امنیت دختران و به تبع آن خانواده‌ها را به مخاطره می‌اندازند.

شکایتهای مردمی
سرهنگ عباسعلی محمدیان، رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با اشاره به این موضوع و متلاشی شدن یک باند تبهکاری که علاوه بر سرقت، کیف‌قاپی و اخاذی، دختران جوان را اغفال و پس از آزار و اذیت و تهیه فیلم‌های غیراخلاقی از آنها در رسیدن به اهداف شوم خود سوءاستفاده می‌کردند، به خبرنگار ما گفت: در ماه‌های پایانی سال گذشته تعدادی از شاکیان با مراجعه به پلیس آگاهی تهران بزرگ، عنوان می‌کردند افراد سارق با اطلاع از دریافت پول و یا حمل طلا و جواهر به تعقیب آنها پرداخته و با روش‌های مختلف ازجمله پنچری خودرو و یا کیف‌قاپی، اموال آنها را به سرقت برده‌اند.

تشکیل تیم ویژه
رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ افزود: با افزایش این شکایت‌ها، یک تیم ویژه از کارآگاهان اداره 18 پلیس آگاهی، پیشگیری‌های علمی و تخصصی خود را در این ارتباط آغاز کردند و با توجه به شیوه سرقت و چهره‌نگاری با مراجعه به بانک اطلاعات مجرمان سابقه‌دار، ردپای یک مجرم سابقه‌دار به نام «مجید» معروف به «چپول» را شناسایی کرده و وی را به صورت غیرمحسوس تحت کنترل قرار دادند.

استخدام دختران جوان

محمدیان ادامه داد:‌ با تحت کنترل قرار گرفتن متهم معلوم شد این تبهکار خطرناک که دارای چندین فقره سابقه کیفری است، پس از آزادی از زندان نحوه فعالیت مجرمانه خود را تغییر داده و این بار در قالب شرکت‌های صوری در نقاط مختلف تهران ازجمله برخی از شهرستان‌های کرج، همدان، اراک و… با درج آگهی در جراید کثیرالانتشار مبادرت به جذب دختران جوان به بهانه استخدام کرده است.

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ تصریح کرد: درحالی که تحقیق در این زمینه ادامه داشت، مشخص شد برخی از دختران که به استخدام شرکت‌های صوری درآمده‌اند، از سوی زنی که به عنوان منشی شرکت فعالیت می‌کند، اغفال شده و با وعده‌های فریبنده ازجمله ازدواج، سفر به خارج از کشور و… در دام توطئه وی گرفتار شده و پس از ارتباط با مجید و دیگر مجرمانی که با این فرد در ارتباط هستند، از دختران جوان هتک حرمت شده و از آنها تصاویر غیراخلاقی تهیه شده است.

سرهنگ محمدیان اضافه کرد: با به‌دست آمدن این اطلاعات در مرحله بعدی از تحقیقات مشخص شد، سرکرده باند با بیش از 15نفر از سارقان و مجرمان حرفه‌یی در ارتباط بوده و آنها پس از سرقت پول و چک‌های مسافرتی، چک‌های مسروقه را در اختیار سرکرده باند قرار داده و سپس چک‌های مسروقه مسافرتی همراه با شناسنامه‌های جعلی در اختیار دختران جوان قرار گرفته و آنها به همراه اعضای باند و در پوشش خانواده اقدام به وصول چک‌های مسروقه از بانک کرده و یا مبادرت به خرید طلا و جواهر می‌کنند.

آغاز عملیات ویژه

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ اضافه کرد: با جمع‌بندی این اطلاعات و شناسایی 4مخفیگاه متهمان که در پوشش شرکت‌های قلابی فعالیت می‌کردند، موضوع‌ را به دادیار شعبه دوم دادسرای جنایی گزارش کردند و با صدر دستور قضایی از سوی دادیار سلیمانی تیم‌های عملیاتی پلیس آگاهی تهران بزرگ با هدایت سرهنگ رهبریان رییس اداره 18پلیس آگاهی تهران در یک عملیات همزمان وارد محل‌ها شده و 12نفر از تبهکاران را به همراه 11دختر جوان که قربانی امیال پلید متهمان شده بودند، دستگیر و در بازرسی از محل 33جلد شناسنامه جعلی مورد استفاده دختران جوان برای وصول چک‌های مسروقه، انواع مهرهای جعلی متعلق به سازمان‌ها و نهادهای دولتی و 50فقره دسته‌چک مربوط به افراد مالباخته را کشف و ضبط کردند.

اعتراف به سرقت 5/2میلیارد تومانی

محمدیان بیان کرد: با انتقال متهمان به پلیس آگاهی و اعتراف آنها به بیش از 300فقره سرقت مشخص شد آنها در این سرقت‌ها بیش از 5/2میلیارد تومان از اموال مردم را سرقت کرده‌اند. به طوری که در نخستین مرحله 150نفر از مالباختگان شناسایی شده و با حضور در پلیس آگاهی متهمان را شناسایی کردند.

محمدیان افزود: در تحقیق از متهمان معلوم شد آنها پس از تهیه فیلم‌های غیراخلاقی از دختران جوان آنها را تهدید کرده‌اند در صورتی که در وصول چک‌ها و یا خرید طلا و جواهر با آنها همکاری نکنند، اعضای باند اقدام به تکثیر فیلم‌های آنها کرده و آن را به آدرس بستگان و یا محل‌هایی که پیش از این و هنگام استخدام در فرم استخدامی خود قید کرده بودند، ارسال خواهند کرد که این تهدید موجب همکاری از سوی دختران فریب خورده شده بود.

شناسایی عضو دیگر باند

سرهنگ محمدیان ادامه داد: در مرحله دیگری از تحقیقات معلوم شد یکی دیگر از اعضای این باند که از مدت‌ها قبل تحت تعقیب پلیس آگاهی قرار داشته، هنگام سرقت در شهر آمل دستگیر شده و خود را با هویت جعلی معرفی کرده است که بلافاصله یک تیم از ماموران به این شهر اعزام شده و هویت اصلی این متهم به نام «سیدمجید- م» معروف به «افغان» مورد شناسایی قرار گرفت و معلوم شد، وی نقش ویژه‌یی در سرقت از طلافروشی‌ها به عهده داشته و به اتهام سرقت 63کیلو طلا تحت تعقیب پلیس آگاهی چند شهر قرار داشته است.

هشدار به خانواده ها

رییس پلیس آگاهی تهران بزرگ با هشدار به خانواده‌ها و به‌خصوص دختران جوانی که قصد استخدام در شرکت‌های خصوصی را دارند، گفت: توجه به هشدارها و توصیه‌های پلیسی از مولفه‌های بسیار مهم برای پیشگیری از مشکلاتی است که ممکن است در برخی از شرکت‌ها که صرفاً با انگیزه و هدف مجرمانه راه‌اندازی شده است، باشد. لذا توصیه پلیس آگاهی به خانم‌های جوان این است که پیش از استخدام در این محل‌ها، ابتدا تحقیقات کافی را انجام داده و با تشریک مساعی با نزدیکان خود در این محل‌ها رفت و آمد کنید. زیرا در این پرونده شاهد هستیم به صرف وعده‌هایی پوچ و فریبنده از 11دختر جوان هتک حرمت شده و اعضای باند تبهکاری با تهیه فیلم‌های غیراخلاقی و تهدید عملاً آنها را به بن‌بست کشانده‌اند تا با سوءاستفاده از آنها به اهداف شوم خود دست پیدا کنند. وی اضافه کرد: برخی از خانواده‌ها پس از اطلاع از نحوه فعالیت دختران خود آنها را طرد کرده‌اند و حاضر به پذیرش آنها نیستند. درحالی که اگر هنگام استخدام کمی تامل و تحقیق صورت می‌گرفت، قطعاً امروز شاهد سیاه‌بختی و مجرمیت این دختران جوان که به اتهام تحصیل اموال مسروقه و ارتباط نامشروع برای آنها قرار قانونی صادر شده است، نبودیم. پس هوشیار باشید.

منبع:http://www.loo3.com/

پنجشنبه 2 خرداد 1387 نظرات :  بیان 

انتقادات و پیشنهادات

صفحات و مطالب گذشته
Yahoo! Messenger جدید ترین نسخه نرم افزار
فکر می کنید اولین MP3 Player دنیا چه شکلی بوده است؟
دیدار خودمانی با گلشیفته فراهانی در پاریس
چه بخوریم تا پوستی سالم داشته باشیم؟
اول پیش واحد ازدواج را پاس کنید.
دستور توقف پخش “بزنگاه” صادر شد
خوردن زولبیا حرام است
دست نوشته ای زیبا از زهرا امیر ابراهیمی
مجرد های عاشق ، بخوانند!
بی اطلاعی گلزار از ممنوع التصویر شدنش
لطفا خجالت نکشید خطرناک است!
مرگ دختر و پسری در یك پارك تهران
فارسی نویسی در تلفن همرا با یك نرم افزار كم حجم
برنامه پخش زنده مسابقات فوتبال
محرومیت تماشاگران پرسپولیس - سپاهان در لیگ هشتم
آمار و اطلاعات
بازدیدها:
امروز:
دیروز:
مجموع بازدیدها:
اطلاعات سایت:
پست ها:
نظرات:

نویسندگان :
امید (52)
نویسندگان :
حمید (8)

پیوندهای روزانه

خبرنامه
با عضویت در خبرنامه از بروزرسانی این وبلاگ با خبر شوید

جستجو گر
  

پشتیبان

این قالب توسط Temp- Designer.Com طراحی و ترجمه شده.


 

صفحه اصلی |  تماس با ما |  پست الکترونیک |  اضافه به علاقه مندی ها |  طراح قالبPowered By Temp- Designer.Com Copyright © 2008 by Amirreza Keypour

www.mashhadteam.ir